Međunarodna interdisciplinarna znanstvena konferencija Baštinska kultura i digitalna humanistika: sprega starog i novog Heritage Culture and Digital Humanities: A Bond between the Old and the New — HerCul&DigiHum2017

Uz potporu Zavoda za znanstveni i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Osijeku, Umjetničke akademije u Osijeku, Gradske i sveučilišne knjižnice u Osijeku, Muzeja Slavonije u Osijeku te Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata u Subotici i Franjevačkog samostana u Subotici, provedbenih partnera u projektu Digitalizacija baštinskih knjižničnih fondova: naša nužnost i obveza kojeg financira europski konzorcij Digitalne istraživačke infrastrukture za umjetnosti i humanistiku (Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities, DARIAH-EU), Katedra za knjižničarstvo Odjela za kulturologiju i Filozofski fakultet Sveučilišta u Pečuhu suorganiziraju 19. i 20. svibnja 2017. u Auli Rektorata Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Trg Svetog Trojstva 3) Međunarodnu interdisciplinarnu znanstvenu konferenciju Baštinska kultura i digitalna humanistika: sprega starog i novog. Kotizacijski troškovi pokriveni su spomenutim projektom. Opširnije informacije pročitajte u priloženim dokumentima.

Prijavni rok produžen do 18. ožujka 2017. Novi rok za dostavu Sažetka 25. ožujka 2017.

HerCul&DigiHum2017_1._obavijest_HR

HerCul&DigiHum2017_Prijavnica_HR

HerCul&DigiHum2017_2._obavijest_HR

HerCulDigiHum2017_2._obavijest_Prijavnica_HR

HerCulDigiHum2017_3._obavijest_Prijavnica_HR

HerCul&DigiHum2017_3._poziv_Vazni_datumi_i_obavijesti_HR

HerCul&DigiHum_2017_Sažetak_HRV

HerCulDigiHum2017_3._poziv_Prijavnica_HR

Preporučeni smještaj

Program_konačno_ver.090517_HRV

Pozivnica_objed_Lumiere_19.05.2017.

Knjiga sažetaka (HRV – ENGL)

HerCul&DigiHum2017_Priopćenje_za_medije

Prezentacije (PDF): 1. i 2. dio sudioničkih prezentacija s Međunarodne interdisciplinarne znanstvene konferencije “Baštinska kultura i digitalna humanistika: sprega starog i novog”, Osijek, 19. i 20. svibnja 2017. Napomena: javno su za preuzimanje dostupne prezentacije čiji multimedijski sadržaji ne podliježu zaštiti autorskih prava.

Prezentacije (PDF) 1

Prezentacije (PDF) 2

Galerija fotografija

1. konferencijski dan (19. svibnja 2017.); 2. konferencijski dan (20. svibnja 2017.)

HerCul&DigiHum2017_Sinteza_Zakljucci