A Survival Guide for Croatia

A Survival Guide for CroatiaA Survival Guide for Croatia

Dr. sc. Cody McClain Brown američki je politolog oženjen zagrebačkom Splićankom te autor vrlo čitanog bloga Zablogreb, u kojem duhovito kontrastira život u SAD-u i Hrvatskoj i osvrće se na hrvatsku svakodnevicu i mentalitet iz vizure Amerikanca, supruga, zeta i oca. Izdavačka kuća Algoritam objavila mu je 2014. i knjigu Propuh, papuče & punica: vodič za preživljavanje u Hrvatskoj, koja je, opisujući njegov „kulturološki šok“, vrlo brzo postala bestseler, poglavito zbog konstatacije da je život u Hrvatskoj, unatoč materijalnim limitima, za Browna mnogo topliji, „ljudskiji“, od sve većeg američkog otuđenja. Zaposlen je kao predavač engleskog jezika na zagrebačkom Fakultetu političkih znanosti, a suradnik je redakcije programa Glas Hrvatske na Hrvatskoj Radioteleviziji. Znanstveno se bavi problematikom terorizma.