ivo-dzinicIzv. prof. dr. sc. Ivo Džinić

idzinic@kulturologija.unios.hr
031/224-246
Vrijeme primanja: četvrtkom 11.00-12.00, soba br. 12

(Vinkovci, 1975.), od 2014. docent na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Izvodi kolegije iz područja antropologije, retorike, religije i kulture. Godine 1998. diplomirao na Teologiji u Đakovu, u to vrijeme pripojenom učilištu Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu. Na Katoličkom teološkom fakultetu Sveučilišta u Beču 2005. godine je obranio doktorsku disertaciju „Pastoral mit Geschiedenen und wiederverheirateten Geschiedenen in Kroatien. Eine Herausforderung an die Diakonie in der Kirche“ pod mentorstvom prof. dr. sc. Paula Michaela Zulehnera. Na Filozofskom fakultetu Sveučilište u Zagrebu je 2014. godine obranio doktorsku disertaciju „Mit u socijalno-političkoj misli Ernsta Cassirera“ pod mentorstvom prof. dr. sc. Hotimira Burgera. Od 2006. do 2014. godine je bio zaposlen na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu, gdje je predavao kolegije iz Pastoralne teologije. Član je Međunarodnog društva pastoralnih teologa Srednje i Istočne Europe PosT-Netzwerk sa sjedištem u Beču i Hrvatskog filozofskog društva. Do sada je objavio dvije knjige i više znanstvenih i stručnih članaka, te je sudjelovao u radu više znanstvenih skupova kako u Republici Hrvatskoj tako i na međunarodnoj razini. Sudjelovao je i u znanstveno-istraživačkom projektu „Kršćanski identitet i kvaliteta bračnog i obiteljskog života“, koji je proveden u Hrvatskoj 2008. godine.

crosbiLogo moodleLogo